Tłumaczenia konferencyjne Wrocław

Więcej informacji

Czym są tłumaczenia konferencyjne?

KonferencjaTłumaczenia konferencyjne stanowią rodzaj komunikacji bazujący jedynie na przekładzie ustnym. Przy pomocy tej techniki, należy odzwierciedlić treść dokładnie tak samo, jak prezentuje ją prelegent, biorąc pod uwagę jego ton głosu, emocje, a nawet poglądy. Tłumacz formułuje wypowiedzi w pierwszej osobie, ponieważ w ten sposób może precyzyjniej wyrazić sens słów mówcy. Jest to bez wątpienia niełatwa sztuka, wymagająca całkowitej podzielności uwagi, niesamowitego skupienia oraz perfekcyjnej znajomości danego języka obcego.

Tłumaczenia symultaniczne

Tłumaczenia symultaniczneNajtrudniejszym, ale też najbardziej efektywnym rodzajem tłumaczeń konferencyjnych jest przekład symultaniczny. Odbywa się on w tym samym czasie, co pierwotna przemowa, dzięki czemu wydarzenie nie ulega przedłużeniu. Tłumacz symultaniczny zazwyczaj znajduje się w przygotowanej do tego celu kabinie, gdzie słucha trwających wypowiedzi przez słuchawki. Niemal w tym samym czasie, z małym jedynie opóźnieniem, dokonuje on tłumaczenia wystąpień prelegentów. Słuchacze siedzą na sali w słuchawkach i tam otrzymują przekład przemowy na zrozumiały dla siebie język.

Tłumaczenia konsekutywne

Tłumaczenia konsekutywneTłumaczenia konsekutywne polegają na tym, że prelegent robi pauzy w swojej wypowiedzi, aby dany fragment mógł zostać przełożony na inny język. Metoda ta siłą rzeczy wymaga więcej czasu, dlatego zazwyczaj nie stosuje się jej na wydarzeniach organizowanych na dużą skalę. Stanowi jednak ekonomiczne rozwiązanie na krótsze spotkania, takie jak szkolenia, konferencje prasowe, prezentacje, negocjacje, wywiady i nie tylko. Nasze biuro oferuje Państwu oba wspomniane tłumaczenia konferencyjne. Wrocław stanowi jego siedzibę, ale z powodzeniem realizujemy zlecenia również na całym Dolnym Śląsku, a także w woj. wielkopolskim, lubuskim i nie tylko.

Pełna obsługa techniczna konferencji

Obsługa techniczna konferencjiPoza samymi tłumaczeniami konferencyjnymi, zapewniamy naszym klientom również pełne wsparcie techniczne podczas wydarzeń. Możemy zaoferować Państwu szeroką gamę sprzętu, w tym np. nowoczesne nagłośnienie. Co więcej, posiadamy także specjalne kabiny dla tłumaczy symultanicznych i potrzebne im urządzenia do przesyłania i odbierania danych. Gwarantujemy także obsługę techniczną mobilnych wydarzeń, podczas których uczestnicy przemieszczają się z miejsca na miejsce - w takich przypadkach świetnie sprawdza się przenośny system radiowy typu TourGuide.

Kontakt

tlumaczeniaustnebiz@gmail.com

jozefjaskulski [at] hotmail.com

728 807 015

jakub.skrzeczkowski [at] gmail.com

509 662 578